Keuren Elektrische arbeidsmiddelen NEN 3140 herhaling online | E-Learning

Online-cursus-keuren-elektrische-machines-nen-3140-ingenium-de-opleider

Zoekt u een online herhalingscursus voor het keuren van elektrische arbeidsmiddelen volgens NEN 3140? Kort, leerzaam en praktisch? Dan is de herhaling e-learning Keurmeester NEN 3140 van Ingenium dé Opleider precies wat u zoekt!

Elektrische arbeidsmiddelen—zoals boormachines, verlengsnoeren, lasapparatuur, waterkokers én accugereedschappen—worden dagelijks intensief gebruikt. Juist daardoor kunnen kabels, stekkers, behuizingen en interne delen slijten of beschadigen, met risico op elektrocutie, brand of letsel. Met deze herhaling frist u uw kennis op over de belangrijkste regels, verantwoordelijkheden en inspectiepunten en blijft u scherp op veelvoorkomende gebreken en praktische beoordelingssituaties. Zo voorkomt u fouten in de keuring en houdt u uw keurproces betrouwbaar en veilig. Ook na afloop kunt u bij Ingenium terecht met vragen of situaties uit de praktijk.

Ons motto is: Veiligheid is een werkwoord! Schrijf u daarom nu in voor de herhalingscursus en blijf aantoonbaar up-to-date als keurmeester elektrische arbeidsmiddelen volgens NEN 3140.

Keurmeester

De e-learning – herhaling – “Keuren elektrische arbeidsmiddelen volgens NEN 3140″ van Ingenium biedt een degelijke en praktijkgerichte opleiding voor wie bevoegd wil worden om elektrische arbeidsmiddelen te keuren. Tijdens de cursus leer je precies wat de NEN 3140 inhoudt, hoe je inspecties uitvoert, en welke meetapparatuur en grenswaarden van belang zijn. Je leert werken met keurlijsten, interpreteren van meetwaarden en het onderbouwen van een oordeel over goed- of afkeuring.

Naast kennis van de norm is ook de deskundigheid van de keurmeester van belang. Na afronding van de cursus beschik je over de vereiste kennis én bevoegdheid om zelfstandig keuringen aan elektrisch (hand)gereedschappen en elektrisch vast opgestelde (400V) machines uit te voeren. Ook wordt ingegaan op de frequentie van keuren en de afwegingen die hierin een rol spelen. Zo leer je bijvoorbeeld wanneer visuele inspectie volstaat en wanneer metingen noodzakelijk zijn.

Het NEN 3140 keuren van elektrische arbeidsmiddelen en handgereedschappen is wettelijk verplicht sinds 1998. U kunt NEN 3140-keuringen in eigen beheer doen, maar ze kunnen ook uitbesteed worden. In de VCA checklijst is de jaarlijkse keuringsplicht van elektrische arbeidsmiddelen, handgereedschappen en machines opgenomen.

De e-learning werkt als volgt:

  • U schrijft u in voor de cursus.
  • U doorloopt thuis of op uw werkplek de lesstof van de cursus. Dit kunt u geheel in uw eigen tempo doen.
  • U maakt de tussenliggende toetsen.
  • Indien nodig neemt u bij vragen tussentijds contact met ons op.
  • Aansluitend aan het doorlopen van de lesstof vindt de eindtoets plaats.
    Na het behalen van deze toets ontvangt u een e-learning certificaat “Keuren elektrische arbeidsmiddelen volgens NEN 3140 – herhaling”.
  • De e-learning staat één maand open.

Wat levert het op?

Na afloop van de online NEN 3140 keurmeester training kunt u zelfstandig keuringen aan elektrische gereedschappen en elektrisch vast opgestelde (400V) machines uitvoeren. Het NEN 3140 keuren van elektrische arbeidsmiddelen en handgereedschappen is wettelijk verplicht sinds 1998. NEN 3140 keuringen kunnen in eigen beheer maar ook uitbesteed worden. Ook in de VCA checklijst is de jaarlijkse keuringsplicht van elektrische arbeidsmiddelen, handgereedschappen en machines opgenomen.

Een technische of elektrotechnische vooropleiding is niet noodzakelijk. Een eerdere cursus keuren elektrische arbeidsmiddelen volgens NEN 3140 is wel noodzakelijk.

Circa 4 – 5 uur

Geldigheidsduur certificaat

Op het certificaat keuren elektrische arbeidsmiddelen, gereedschappen en machines volgens NEN 3140 staat geen geldigheidsduur, dit is niet wettelijk verplicht. Artikel 7.4a lid 5 spreekt over dat de keuring moet worden uitgevoerd door een “deskundige natuurlijke persoon, rechtspersoon of instelling”.
Een herhalingscursus is ook niet wettelijk verplicht, een keurmeester/inspecteur mag zelf zijn/haar deskundigheid op peil te houden. Dat kan deze zelf regelen b.v. door het volgen van de site www.nen.nl of www.arboportaal.nl (Site van het ministerie) of onze keurmeesters blog (via onze website). Een herhalingscursus kan worden gezien als 1 van de (niet verplichte) mogelijkheden om het kennisniveau op peil te houden. Door het volgen van de NEN 3140 keurmeester cursus voldoen zowel de werkgever als de keurmeester aan de in de Arbowet gestelde eisen van voldoende instructie en aantoonbare deskundigheid van de keurmeester.

Theorie NEN 3140 keurmeester herhalingscursus

  • Theorie keuringen NEN 3140 (wat is keuren en de basisprincipes van het keuren van arbeidsmiddelen)
  • De wettelijke achtergrond van het keuren; de relatie tussen de NEN 3140 en de Arbowet
  • Taken, verantwoordelijkheden en bevoegdheden (TVB) van de keurmeester
  • Risico’s van elektriciteit Klasse-indeling elektrische arbeidsmiddelen en handgereedschappen volgens NEN 3140
  • De visuele inspectie van elektrische handgereedschappen en machines
  • Op een praktische manier worden de verschillende metingen uitgelegd zoals weerstand beschermingsleiding, isolatieweerstand, vervangende lekstroom, verschilstroom en aanraaklekstroom.
  • Het opzetten van een praktische keuringsadministratie. waarmee u voldoet aan de Arbowet en de NEN 3140

Praktijkdeel NEN 3140 keurmeester herhalingscursus

Aan de hand van video’s per merk en type meetinstrument leert u praktisch hoe u keuringen uitvoert aan klasse 1-, klasse II- en krachtstroommachines.

€ 210,-

Genoemde prijs is per cursist, exclusief btw, inclusief online lesstof en elektronisch cursuscertificaat.

Indien gewenst, kan na afloop een naslagwerk worden aangeschaft. Deze kost € 24,95 exclusief btw.

Het betreft een e-learning cursus.

Vanzelfsprekend is het mogelijk een cursus keuren elektrische arbeidsmiddelen NEN 3140 op uw locatie te organiseren. Neem contact op over de mogelijkheden.

Onder specifieke omstandigheden kan deze cursus onder een OOM- of Wij-Techniek subsidie vallen.

Circa 4 – 5 uur

Investering van de training: € 210

31-12-2024
E-Learning

Referenties van klanten

Ingenium is erkend opleidingspartner van UWV     In 2010 volgden we de eerste opleidingen bij Ingenium. NEN 3140, klimmaterieel en Landbouw Tuin en Parkmachines waren de basis voor ons eigen keurbedrijf. Deze opleidingen waren goed van opzet en werden door mensen uit de praktijk gegeven. Het jaar erop volgden weer 3 opleidingen: NEN 3140 voor gevorderden, hijs en hef materieel en valbeveiligingen en Magazijnstellingen. Deze werden in company bij ons verzorgd. Het pakket werd op de reeds aanwezige ervaringen en meettoestellen toegesneden, en werd vakkundig gepresenteerd. In de afgelopen 3 jaar volgden nog de opleiding keurmeester speelgelegenheden en speeltoestellen en een van onze medewerkers heeft zich gespecialiseerd als keurmeester elektrische installaties NEN 1010. Ook hier waren de ervaringen goed. We hebben in de afgelopen jaren dus altijd mogen rekenen op goede begeleiding en konden als dat nodig was ook telefonisch aanvullende informatie inwinnen. Wij raden Ingenium dan ook van harte aan. M. Strikkeling – Gras | Stok Didam Heb de cursus in Maart 2016 bij Ingenium in Lexmond gedaan. Ik heb deze als zeer positief en informatief ervaren. Ben naar aanleiding van de cursus als zelfstandig keurmeester begonnen. Dhr. Kroot Al diverse cursussen gevolgd tot zeer tevredenheid . Goede uitleg leuke docenten ook het praktijkgedeelte is zeer leerzaam en alles is tot in de puntje verzorgd. Kortom een echte aanrader! Met Vriendelijke groet Arend van der Vegt www.vdvinspectie.nl A. van der Vegt | VDV Inspectie

Geplaatst in .