E-learning – Keuren valbeveiliging – herhaling

Online cursus keuren valbeveiliging

Zoekt u een online herhalingscursus voor het keuren van valbeveiliging? Kort, leerzaam en praktisch? Dan is de herhaling e-learning Keurmeester valbeveiliging van Ingenium dé Opleider precies wat u zoekt!

Valbeveiliging bestaat uit PBM die een val moeten voorkomen of de gevolgen beperken, zoals harnasgordels, vanglijnen, positioneringslijnen, valstopapparaten en ankerpunten. Door dagelijks gebruik en omstandigheden zoals vuil, vocht, UV-straling en mechanische belasting kunnen onderdelen verouderen of beschadigen, met risico op falen, vallen en ernstig letsel. Met deze herhaling frist u uw kennis op van de belangrijkste regels, verantwoordelijkheden en inspectiepunten, zodat u slijtage en fouten sneller herkent en valbeveiliging correct beoordeelt, keurt en vastlegt. Zo blijft uw keurproces betrouwbaar en blijft veilig werken aantoonbaar geborgd. Ook na afloop kunt u bij Ingenium terecht met vragen of situaties uit de praktijk.

Ons motto is: Veiligheid is een werkwoord! Schrijf u daarom nu in voor de herhaling en blijf up-to-date als keurmeester valbeveiliging.

Keurmeester

De cursus “Keurmeester valbeveiliging” leert u hoe u valbeveiligingsmiddelen, zoals harnasgordels, vanglijnen, positioneringslijnen, valstopapparaten en ankerpunten, op een veilige en deskundige manier kunt inspecteren. U krijgt inzicht in de relevante regels en richtlijnen, leert slijtage, beschadigingen en foutieve samenstellingen herkennen en de resultaten correct vastleggen. Zo bent u in staat valbeveiliging verantwoord goed- of af te keuren en draagt u direct bij aan veilig werken op hoogte en het voorkomen van ernstige ongevallen.

De e-learning werkt als volgt:

  • U schrijft u in voor de cursus
  • U doorloopt thuis of op uw werkplek de lesstof van de cursus. Dit kunt u geheel in uw eigen tempo doen
  • U maakt de tussenliggende toetsen
  • Indien nodig neemt u bij vragen tussentijds contact met ons op
  • Aansluitend aan het doorlopen van de lesstof vindt de eindtoets plaats.
    Na het behalen van deze toets ontvangt u een e-learning certificaat “Keuren valbeveiligingsmiddelen – herhaling”.
  • De e-learning staat één maand open.

Wat levert het op?

Na afloop van de online keurmeester cursus kunt u up-to-date zelfstandig keuringen aan valbeveiligingsmiddelen uitvoeren. Het keuren van valbeveiligingsmiddelen is wettelijk verplicht sinds 1998. Keuringen kunnen in eigen beheer maar ook uitbesteed worden. Ook in de VCA checklijst is de jaarlijkse keuringsplicht van arbeidsmiddelen opgenomen.

Een technische vooropleiding is niet noodzakelijk. Een eerdere cursus keuren valbeveiliging is uiteraard wel noodzakelijk.

Circa 2 – 3 uur

Geldigheidsduur certificaat

Op het certificaat “Keuren valbeveiliging” staat geen geldigheidsduur, dit is niet wettelijk verplicht. De keuring moet worden uitgevoerd door een “deskundige natuurlijke persoon, rechtspersoon of instelling” (artikel 7.4a, vijfde lid). Een keurmeester/inspecteur dient zelf zijn/haar deskundigheid op peil te houden door het volgen van de site www.nen.nl of www.arboportaal.nl (de site van het Ministerie). Een herhalingscursus kan worden gezien als één van de mogelijkheden om het kennisniveau op peil te houden, maar is dus niet wettelijk verplicht.

Theorie e-learning keuren valbeveiliging

  • Theorie keuringen valbeveiligingsmiddelen
  • Wat is keuren en de basisprincipes van het keuren
  • De wettelijke achtergrond van het keuren
  • De normen voor valbeveiligingsmiddelen: NEN 341, EN 361, EN 363, NEN-EN 365
  • De relatie tussen de valbeveiligingsnormen en de Arbowet
  • Taken, verantwoordelijkheden en bevoegdheden (TVB) van de keurmeester
  • Risico’s van het gebruik van valmiddelen
  • Regels omtrent het gebruik van valbeveiliging
  • De visuele inspectie van valbeveiliging
  • Op een praktische manier worden de goedkeur- en afkeurcriteria van diverse valmiddelen uitgelegd
  • Het opzetten van een keuringsadministratie.

Praktijkdeel Keurmeester cursus

Aan de hand van voorbeeld foto’s leert u praktisch hoe u keuringen uitvoert aan diverse valmiddelen zoals harnasgordels, valstopper, lijnklemmen, meelopers, lijnen, veiligheidshaken, et

€ 175,-

Genoemde prijs is per cursist, exclusief btw, inclusief online lesstof en elektronisch cursuscertificaat.

Indien gewenst, kan na afloop een naslagwerk worden aangeschaft. Deze kost €24,95 exclusief btw.

Het betreft een e-learning cursus.

Wilt u een in-company herhalingscursus keuren valbeveiliging? Dit kan snel en praktisch in gang worden gezet. Bel ons gerust voor een voorstel op maat.

Onder specifieke omstandigheden kan deze cursus onder een OOM, ESF of Wij-Techniek subsidie vallen. Het opleidingsfonds van UNETO-VNI, Wij-Techniek (voorheen: OTIB), heeft het trainingsaanbod opengesteld. Een installatiebedrijf is niet langer gebonden aan de trainingen in de gidsen.

Wat zijn de voordelen van een E-learning?

Een E-learning heeft verschillende voordelen, waaronder:

  • Flexibiliteit: cursisten kunnen op elk moment en op elke locatie aan de opleiding werken, zolang ze toegang hebben tot een internetverbinding.
  • Kosteneffectiviteit: e-learning is over het algemeen goedkoper dan traditionele klassikale opleidingen, omdat er geen reiskosten, docenten en locatiekosten zijn.
  • Persoonlijke aanpak: cursisten kunnen het tempo bepalen waarin ze de opleiding volgen en de inhoud herhalen zodat ze beter begrijpen.
  • Gemakkelijke toegang tot informatie: e-learning biedt gemakkelijke toegang tot informatie en middelen, zoals video's, presentaties, quizzen en meer.
  • Meetbaar resultaat: de vorderingen van de cursisten kunnen gemakkelijk worden gevolgd en geanalyseerd om te bepalen of ze de opleiding succesvol voltooien.

Wat dien je in te vullen in het Ingenium E-learning account?

Wat vul ik in bij de student details?

Naast uw naam en mailadres is het van belang dat u hier uw geboortedatum invult. Deze wordt namelijk later getoond op uw cursuscertificaat.

Hoe download ik mijn certificaat?

Na het afronden van de eindtoets kunt u als u een eindscore heeft behaald van 70% of meer het certificaat downloaden. Klik hiervoor op de 3 puntjes rechts naast uw cursus. Selecteer “Download certificaat”.

Wilt u als HRM functionaris meerdere cursisten aanmelden?

Ingenium de Opleider kan u bij afname van 100 e-learnings of meer op jaarbasis  als tutor aanmaken in het systeem. U kunt in dat geval de vorderingen van de cursisten volgen en de certificaten downloaden.

Vragen?

Heeft u vragen over het aanmeldproces? Neem dan in de E-learning omgeving contact op via de chat of bel de helpdesk op 085 – 1301854.

Moet ik bij een e-learning ook nog een praktijkdeel doen?

Nee, wij hebben bij de keurmeestercursussen gekozen om het praktijkdeel te verzorgen met behulp van een combinatie tussen fotomateriaal en filmmateriaal. Op deze manier kunnen wij de aspirant keurmeesters het proces van keuren eigen laten maken.

Bij de keurmeester elektrische arbeidsmiddelen en inspectie elektrische installaties werken wij met uitgebreide films waarbij metingen worden uitgevoerd en uitgelegd. Bij keuren ladders, trappen en rolsteigers, valbeveiliging, landbouwmachines werken we met name met fotomateriaal waarmee goed- en afkeurcriteria worden uitgelegd.

Hoe werken de E-learnings van Ingenium dé Opleider?

Als u zich online aanmeldt voor een E-learning kunt u direct afrekenen via iDeal. Daarna  ontvangt u op de werkdag tijdens kantooruren een uitnodigingsmail vanuit het Ingenium E-learning platform.


Circa 2 – 3 uur

Investering van de training: € 175

Referenties van klanten

Geplaatst in .