
Zoekt u een online cursus voor het keuren van persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM)? Leerzaam en praktisch ingevuld? Dan is de e-learning Keurmeester PBM van Ingenium dé Opleider precies wat u zoekt!
Persoonlijke beschermingsmiddelen zijn middelen die mensen beschermen tegen risico’s op de werkvloer, zoals veiligheidsharnassen en vallijnen, helmen, veiligheidsbrillen, gehoorbescherming, handschoenen, veiligheidsschoenen, ademhalingsbescherming en (waar van toepassing) reddings- en positioneringsmiddelen. Ze worden dagelijks gebruikt in bouw, industrie, installatiewerk, logistiek en onderhoud — vaak in situaties met vallende objecten, scherpe randen, lawaai, stof of werken op hoogte. Juist daarom is het belangrijk dat PBM’s betrouwbaar zijn en goed blijven functioneren.
Het keuren en controleren van PBM is essentieel om risico’s op falen, letsel en ongevallen te beperken. Door regelmatige inspectie herkent u slijtage, scheuren, vervorming, veroudering, ontbrekende markeringen en verkeerd gebruik op tijd, zodat een middel direct uit gebruik kan worden genomen als dat nodig is. Deze e-learning geeft u duidelijke, praktische kennis over verantwoordelijkheden, inspectiepunten en veilige inzet van PBM’s, zodat u met vertrouwen kunt beoordelen of een middel nog veilig te gebruiken is. Ook na afloop kunt u bij Ingenium terecht met vragen of praktische situaties uit het veld.
Ons motto is: Veiligheid is een werkwoord! Schrijf u daarom nu in en word keurmeester PMB!
Keurmeester
De cursus “Keurmeester persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM)” leert u hoe u PBM, zoals veiligheidshelmen, brillen, gehoorbescherming, handschoenen, veiligheidsschoenen en ademhalingsbescherming, op een veilige en deskundige manier kunt inspecteren. U krijgt inzicht in de relevante wet- en regelgeving en richtlijnen, leert gebreken en veroudering herkennen en de resultaten correct vastleggen. Zo bent u in staat PBM verantwoord goed- of af te keuren en draagt u direct bij aan een veilige werkomgeving en het voorkomen van letsel.
De e-learning werkt als volgt:
- U schrijft u in voor de e-learning cursus
- U doorloopt thuis of op uw werkplek de lesstof van de cursus. Dit kunt u geheel in uw eigen tempo doen
- U maakt de tussenliggende toetsen.
- Indien nodig neemt u bij vragen tussentijds contact met ons op.
- Aansluitend aan het doorlopen van de lesstof vindt de eindtoets plaats. Na het behalen van deze toets ontvangt u een e- learning certificaat “Keuren persoonlijke beschermingsmiddelen“.
- De e-learning staat één maand open.
Wat levert het op?
Na afloop van de online keurmeester cursus kunt u zelfstandig keuringen aan persoonlijke beschermingsmiddelen zoals veiligheidshelmen, oogbescherming, veiligheidsschoeisel, veiligheidshandschoenen, veiligheidskleding, etc. uitvoeren. Het keuren van persoonlijke beschermingsmiddelen is wettelijk verplicht sinds 1998. Keuringen kunnen in eigen beheer, maar ook uitbesteed worden. Ook in de VCA checklijst is de jaarlijkse keuringsplicht van keuren persoonlijke beschermingsmiddelen opgenomen.
Een technische vooropleiding is niet noodzakelijk.
Er zijn geen vrijstellingen van toepassing op deze cursus.
Er is geen voorbereiding noodzakelijk voor deze cursus.
Na afloop van de cursus ontvangt de cursist een Ingenium certificaat.
Circa 3 – 4 uur
Geldigheidsduur certificaat
Op het certificaat “Keuren persoonlijke beschermingsmiddelen” staat geen geldigheidsduur, dit is niet wettelijk verplicht. De keuring moet worden uitgevoerd door een “deskundige natuurlijke persoon, rechtspersoon of instelling” (artikel 7.4a, vijfde lid). Een keurmeester/inspecteur dient zelf zijn/haar deskundigheid op peil te houden door het volgen van de site www.nen.nl of www.arboportaal.nl (de site van het Ministerie). Een herhalingscursus kan worden gezien als één van de mogelijkheden om het kennisniveau op peil te houden, maar is dus niet wettelijk verplicht.
Theorie keurmeester PBM cursus
- Theorie keuringen persoonlijke beschermingsmiddelen
- Wat is keuren en de basisprincipes van het keuren
- De wettelijke achtergrond van het keuren
- De relatie tussen de normen voor persoonlijke beschermingsmiddelen en de Arbowet
- Taken, verantwoordelijkheden en bevoegdheden (TVB) van de keurmeester
- De visuele inspectie van persoonlijke beschermingsmiddelen
- Op een praktische manier worden de goedkeur- en afkeurcriteria uitgelegd
- Het opzetten van een keuringsadministratie.
Praktijkdeel Keurmeester training
Aan de hand van voorbeeld foto’s leert u praktisch hoe u keuringen uitvoert aan diverse soorten persoonlijke beschermingsmiddelen.
€ 179,-
Genoemde prijs is per cursist, exclusief btw, inclusief online lesstof en elektronisch cursuscertificaat.
Indien gewenst, kan na afloop een naslagwerk worden aangeschaft. Deze kost € 24,95 exclusief btw.
Het betreft een e-learning cursus.
Wilt u een in-company cursus “Keuren persoonlijke beschermingsmiddelen“? Dit kan snel en praktisch in gang worden gezet. Bel ons gerust voor een voorstel op maat.
Onder specifieke omstandigheden kan deze training onder een OOM of Wij-techniek subsidie vallen.
Circa 3 – 4 uur
Investering van de training: € € 179,-
