CE-markering | Zeist 08-10-26 Dag

Cursus-ce-markering-ingenium-de-opleider.

Zoekt u een cursus CE-markering? Leerzaam en praktisch ingevuld? Dan is de cursus CE-markering bij Ingenium dé Opleider precies wat u zoekt!
Door ons opgeleide medewerkers zijn praktisch ingesteld.
Ons motto is: Veiligheid is een werkwoord

Voor wie?

Deze CE-markering training is gericht op een breed publiek, waaronder constructeurs, ontwerpers, onderhoudsmonteurs en leidinggevenden van machinebouwers, mechanisatiebedrijven en medewerkers van de technische dienst. Ook mensen die betrokken zijn bij werkzaamheden met betrekking tot CE-markering zullen profiteren van deze cursus.

Waarom?

De uitkomsten van de voorschriften dragen bij aan het verhogen van de kwaliteit en veiligheid, en het verbeteren van de gezondheid bij het gebruik van producten. Het is verplicht voor fabrikanten of importeurs van machines om CE-markering aan te brengen op nieuwe machines. Dit geldt binnen de EU voor alle machines die onder de bepalingen van de Machinerichtlijn vallen (en andere toepasselijke richtlijnen). Zonder deze CE-markering is het verboden om machines op de markt te brengen en/of in gebruik te nemen. Met CE-markering geeft de fabrikant aan dat het product voldoet aan essentiële veiligheids- en gezondheidseisen.

Het doel van de CE-markering is om het vrije handelsverkeer binnen de Europese economische ruimte te bevorderen.

Schrijf u nu in voor de training CE-markering bij Ingenium dé Opleider!

 

Na het volgen van de CE-markering cursus:

  • Ben je op de hoogte van de wet- en regelgeving met betrekking tot machineveiligheid.
  • Kun je zorgen voor naleving van minimale veiligheids- en gezondheidseisen voor installaties en machines.
  • Heb je basiskennis van het CE-markeringsproces.

MBO-niveau of vergelijkbare werkervaring.

Er zijn geen vrijstellingen van toepassing op deze cursus.

Er is geen voorbereiding noodzakelijk voor deze cursus.

Na afloop van de cursus ontvangt de cursist een Ingenium certificaat.

De training duurt 1 dag.

Niet van Toepassing. Normen en wetgeving zoals CE-markering kan aan wijzigingen onderhevig zijn. De cursist dient na afloop zichzelf op de hoogte te blijven stellen van veranderende regelgeving. Dat kan middels de nieuwsbrief van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid op Arboportaal.nl. Of middels de nieuwsbrief van Ingenium de Opleider.

Onderwerpen die aan bod komen

  • Wat zijn arbeidsmiddelen en welke machines vallen onder de CE-markering?
  • De inhoud en eisen van de machinerichtlijn.
  • Mag je een machine met een CE-markering wijzigen en wat zijn de normen bij het toepassen ervan?
  • Zijn er nog andere richtlijnen waaraan moet worden voldaan?
  • Hoe voer ik een grondige risicobeoordeling uit en hoe stel ik een duidelijke gebruikershandleiding op?
  • Hoe zit het met het importeren van machines van buiten de Europese Gemeenschap?
  • Op welke manier kunnen we tegemoetkomen aan afwijkende veiligheidseisen en wie is verantwoordelijk voor de veiligheid van de machines?
  • Is het toegestaan om onderhoud, reparaties en revisies uit te voeren aan machines die voorzien zijn van een CE-markering?

€ 685,- Genoemde prijs is per cursist, exclusief BTW, incl. cursusboek, lunch en digitaal certificaat.

Wilt u een in-company training CE-markering organiseren? Dit kan snel en praktisch in gang worden gezet. Bel ons gerust voor een voorstel op maat.

Onder specifieke omstandigheden kan deze training onder een OOM ESF of WIJ-Techniek subsidie vallen.

De training duurt 1 dag.

Investering van de training: € 685 excl. btw

08-10-2026
Zeist

Referenties van klanten

Geplaatst in .